FAQ

Nejčastější dotazy

 
Co má společného Philco a Electrolux?
Philco je součástí portfolia značek patřících do skupiny společnosti Electrolux. Švédský Electrolux ovládl značku Philco před rokem 1990, od kdy je jejím globálním vlastníkem. České Philco je řízené společnosti Fast ČR, která od roku 2011 zastřešuje produkci, distribuci a servis spotřebičů značky Philco v 6 zemích Evropy. S cílem udržet kvalitu produktů na vysoké úrovni je na výrobu dohlíženo drobnohledem amerického licenčního oddělení společnosti Electrolux.

Původ značky Philco
Značka Philco pochází z americké Philadelphie a její kořeny sahají až do konce 19. století. V roce 2022 značka oslaví 130 let své existence. S historií značky zachycenou v hlavních milnících vývoje se můžete seznámit v sekci „O značce“ zde.

Naši prodejci v ČR
Nejbližšího prodejce najdete v sekci “Kde koupit” zde, kde naleznete naše partnerské tradiční kamenné prodejny, kuchyňská studia i internetové prodejce.

Záruka
Nad rámec dvouleté zákonné záruční lhůty nabízíme možnost získat zdarma prodloužený servis o další 3 roky. Celkem tedy 5 let bez starostí. Službu nabízíme pouze pro velké domácí spotřebiče a mikrovlnné trouby. Více informací a podmínky naleznete v sekci „Služby+“ zde.

Prodloužený servis +36 měsíců
Služba prodlouženého servisu je zdarma a jedinou podmínkou je včasná registrace. Pozdější registrace neumožňujeme. Vzhledem k velké poptávce po této službě však plánujeme v průběhu roku 2021 zavést možnost jejího zakoupení, pro ty, kteří registraci zdarma nestihnou. Více aktuálních informací najdete v sekci „Služby+“ zde, popřípadě kontaktujte svého prodejce.

Hlášení reklamace pro velké spotřebiče
Reklamace velkých domácích spotřebičů (praní, sušení, chlazení, mytí či vaření) doporučujeme nahlásit on-line přímo na našem webu v sekci „Reklamace a servisní opravy“ zde. Po nahlášení reklamace obdržíte potvrzovací e-mail s ID číslem vaší reklamace a zároveň kontakt na servisní organizaci, které bude vaše reklamace přidělena. Servisní technik vás bude kontaktovat nejpozději 3. pracovní den po nahlášení za účelem sjednání termínu opravy. Pokud nemůžete z jakéhokoliv důvodu vyplnit reklamační formulář sami, kontaktujte s nahlášením reklamace svého prodejce. Reklamace velkých domácích spotřebičů vyřizujeme prostřednictvím servisních partnerů v místě vašeho bydliště. Pouze ve výjimečných případech, u komplikovanějších oprav, se spotřebič odváží na dílnu servisního gestora.

Nespokojenost s průběhem reklamace
V případě, že se jedná o velký domácí spotřebič (praní, sušení, chlazení, mytí či vaření) postupujte následovně. Na e-mail servis@philco.cz popište problém, se kterým se potýkáte. Nezapomeňte uvést ID číslo vaší reklamace a my ji u příslušné servisní organizace prověříme. Pokud jste reklamaci hlásili jiným způsobem než on-line na našem webu a ID své reklamace neznáte, v takovém případě uveďte své kontaktní údaje, název i adresu prodejce a komerční název reklamovaného modelu.

Náhradní díly na velké spotřebiče
Náhradní díl a také placenou opravu po záruce si můžete pro velké domácí spotřebiče objednat on-line na našem webu v sekci „Reklamace a servisní opravy“ zde. V příslušném formuláři zvolte typ požadavku “objednávka náhradního dílu”.

Poradenství při výběru spotřebičů
Velmi rádi vám poradíme. Ideálně napište své požadavky či dotazy na email info@philco.cz a my vám následující pracovní den odpovíme. Nákup výrobků pak můžete zrealizovat prostřednictvím našich obchodních partnerů, jejich seznam naleznete v sekci “Kde koupit” zde. Můžete se na nás obrátit i telefonicky, v pracovní dny od 8:30 do 17:00 hod. na telefonním čísle +420 323 204 365.

Náhradní díly na malé spotřebiče 
Náhradní díl či příslušenství pro malé domácí spotřebiče můžete poptat a objednat písemně na tomto e-mailu  nd@fastcr.cz Váš požadavek bude zpracován servisní centrálou v Říčanech u Prahy, kontakt najdete v sekci „Podpora a servis“ zde.
Náhradní díly pro malé domácí spotřebiče můžete objednat i u svého prodejce.

Hlášení reklamace pro malé spotřebiče
V případě malých kuchyňských spotřebičů doporučujeme vadný výrobek dopravit k vašemu prodejci, reklamaci s popisem závady u svého prodejce zanechat, a my si jej v pravidelných intervalech svezeme do centrálního servisu. Prodejce vás bude kontaktovat, jakmile bude vaše reklamace vyřízená. Popřípadě můžete výrobek zaslat s popisem závady a kopií pořizovacího dokladu přímo na centrální servis v Říčanech u Prahy, kontaktní údaje najdete v sekci „Podpora a servis“ zde.

Zájem o B2B spolupráci
Rozšíření distribuční sítě samozřejmě vítáme. Pošlete nám svoje kontaktní údaje na adresu info@philco.cz a budete kontaktován naším obchodním zástupcem pro danou lokalitu.

Záruka na spotřebič používaný v komerčním prostředí
Neposkytujeme. Značka Philco disponuje pouze spotřebiči pro domácí použití. V případě používání domácího spotřebiče v komerčním prostředí  je výrobek bez záruky a případné náklady spojené s opravou jsou v plné režii vlastníka. Pokud tedy plánujete pořízení např. pračky do penzionu nebo myčky nádobí do firemní kuchyně, doporučujeme pořízení profesionálních spotřebičů k tomu určených.

Demontáž horního krytu pračky nebo chladničky
Horní deska u některých modelů demontovat lze. Uživatelé to poměrně často za účelem zasunutí pod pracovní desku dělají a problémy neevidujeme. Nicméně, demontáží se odkrývá veškerá elektroinstalace, čili doporučit toto nemůžeme. V případě vniknutí vody do výrobku riskujete jeho poškození na které se záruka nevztahuje.
 

Philco legenda od roku 1892

Philco legenda od roku 1892

Poznejte legendární značku Philco v její proslulé historii - Od baterky (1892) po praní a troubu (2011).

Číst více

Vzorková prodejna

Vzorková prodejna

Otevřeli jsme pro Vás novou vzorkovou prodejnu v Havířově.

Číst více

Virtuální katalog

Virtuální katalog

Staňte se v kuchyni nekorunovaným králem! Vaření s vestavnými spotřebiči Philco se pro Vás rázem stane zábavou a potěšením.

Číst více


 

 
Aktuální informace

Philco Facebook Nové štítkování